ANG: jazzrock, jazz rock; NEM: Jazzrock, Jazz-Rock, Jazz Rock; IT: jazz-rock;
ET: ♦Jazz♦; ♦rock, rock glasba♦.
D: »(Naziv za) povezovanje slogovnih značilnosti ♦jazza♦ in ♦rocka♦.Včasih se zamenja vrstni red pojmov, pri čemer naj bi ♦rock jazz♦ pomenil, da gre za ♦jazz♦, ki je bil razširjen s prvinami ♦rocka♦. Zdi pa se, da razlikovanje med jazz rockom in ♦rock jazzom♦ ni potrebno, kajti bolj pogosti pojem jazz rock ne izključuje možnosti, da včasih prevladajo prvine ♦jazza♦, včasih pa prvine ♦rocka♦. Popolno ravnotežje med ♦jazzom♦ in ♦rockom♦ v neki skladbi … je daleč od prakse … Kar zadeva te razlike med ♦jazzom♦ in ♦rockom♦, je dobro priklicati v spomin izjavo L. Coryella iz leta 1966, velliko pred valom jazz rocka: »K vragu s kategorijami!« je dejal. »Dovolj imam delitve glasbe na ♦jazz♦, ♦beat♦, ♦rock♦, ♦dixieland♦, ♦swing♦.« Istega mnenja so v tem času tudi ostali ♦jazz♦ glasbeniki, čeprav se niso tako drastično izražali. Gary Burton Quartett npr. izvaja ♦jazz♦ – verzijo skladbe Norwegian Wood skupine The Beatles iz 1966. leta … Med predstavniki jazz rocka je bil najvplivnejši M. Davis, ki ga imamo za utemeljitelja jazz rocka, čeprav so njegov pomembni dvojni album Bitches Brew (1970), v katerem sodelujejo tudi ostali pomembni predstavniki jazz rocka, številni kritiki uvrščali v ♦električni jazz♦.« (‹KN›, 103–104)
KM: V ‹HK›, 196 in v ‹KN›, 103 je ponujena poučna tabela, v kateri se skušajo ločiti značilne prvine ♦jazza♦ in ♦rocka♦ ter izpostaviti njuna stičišča.
KR: V ortografiji je pogosteje pisanje pojma brez presledka, sta pa oba načina pravilna. Le v ‹BASS›, II, 602 in v ‹HK›, 195 je pojem zapisan s pomišljajem.
GL: ♦jazz♦, ♦rock, rodk glasba♦.
PRIM: ♦fusion♦, ♦rock jazz♦.
‹GRJ›, I, 609–610; ‹HI›, 224