NEM: dissoziierte Zeit.
ET: Lat. dissociare = ločiti, razdvojiti; predpona dis- = raz-, od, ne; sociare = združiti, povezati, iz socius = skupni (‹KLV›, 146,44).
D: »… ♦Elektronska glasba♦ nastaja, kot skladanje instrumentalne glasbe, v disociiranem času; šele izvedba, ki v ♦elektronski glasbi♦ ni nikakršna interpretacija, umešča kakšno (elektronsko) glasbo v ♦realni čas♦. S pojavom ♦žive elektronske glasbe♦ so se v naziv ♦realnega časa♦ v ♦elektronski glasbi♦ ponovno vnesli nekateri elementi muziciranja …« (‹EH›, 276)
KM: Naziv se vedno uporablja kot nasprotje ♦realnemu času♦, in sicer izključno v pomenu D, torej za označevanje proizvedenih zvokov z elektronsko ali računalniško tehnologijo, ki, z njihovo naprednostjo, postajajo mogoči v ♦realnem času♦, in tako ♦živa elektronska glasba♦ temelji na ♦izvedbi v realnem času♦.
KR: Ni treba posebej poudarjati, da je »instrumentalna glasba« v D navedena kot sinekdoha, torej da se pri tem misli tudi na vokalno oz. na vokalno-instrumentalno glasbo, na vso tisto tradicionalno glasbo, ki je nujno nastajala v d. č., tj. tudi na tisto ♦glasbo 20. stoletja♦, ki zaradi nuje po ♦predurejanju gradiva♦ in ♦skladanju od začetka♦ ravno tako nastaja v d. č.
GL: ♦izvedba v realnem času♦, ♦živa elektronska glasba♦ = (liveelectronics) = (live electronic music).
PRIM: ♦realni čas♦.